Prijimanie detí

8/2017                                                                                                                15. 03. 2017

VÁŽENÍ RODIČIA,

Pozývame Vás na  ZÁPIS DETÍ  do materskej školy,

na školský rok 2017/2018.

Kam?           MATERSKÁ ŠKOLA, VINOHRADNÍCKA 32, 900 91 LIMBACH

Kedy?         10. MÁJA 2017

O koľkej?   od 13, 00h do 17, 00h

Kritériá pre prijatie na predprimárne vzdelávanie:

Prijímame:

• dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky alebo mu bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky,
  • dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku, dieťa s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzka a dieťa s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,
  • spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku.

Pri vyššom počte prihlásených detí, ako je možné prijať sa prijíma nasledovne:

• uprednostňujeme deti, ktoré dovŕšia 3 roky najneskôr k 31. 12 daného kalendárneho roka, pri voľných kapacitách v materskej škole, prijmeme aj dieťa, ktoré dovŕši 3 roky v priebehu školského roka a podľa dátumu narodenia budú zoradené od najstaršieho po najmladšieho,
  • súrodenci už prijatých detí,
  • deti zamestnancov Obce Limbach
  • uprednostňujeme deti s trvalým pobytom v Obci Limbach.

Dieťa musí mať osvojené základné hygienické návyky!

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú rodič predloží podpísanú oboma rodičmi, riaditeľke materskej školy spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Žiadosť podaná bez tohto potvrdenia nie je kompletná, nebude akceptovaná.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak sa do materskej školy prijíma dieťa so zmyslovým a telesným postihnutím, k žiadosti sa prikladá aj vyjadrenie príslušného odborného lekára.

Spôsob podania žiadosti:

• osobne,
  • písomne poštou, na základe vlastnej žiadosti rodiča, ktorá musí obsahovať údaje na  základe zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní alebo na základe formulára Materskej školy Limbach.

Žiadosti si môžete vyzdvihnúť od 02. 05. 2017 do 05. 05. 2017 v čase od 16, 00h do 17, 00h v budove Materskej školy Vinohradnícka 32, 900 91 Limbach alebo si ju môžete stiahnuť na stránke www.mslimbach.sk alebo aj v deň zápisu.